…Genezy koncepcji mojej skłonny jestem dopatrywać się w założeniach politycznych W. Ks. Witolda: obydwa państwa utworzyły wówczas związek, który upodobnić można do dwóch ludzi opartych wzajem plecami, a zwróconych twarzami w przeciwległe strony. Wielkie Księstwo Litewskie na wschód, Korona na zachód. W ten sposób każde z tych państw miało zabezpieczone tyły. Nic oczywiście nie stało na przeszkodzie, aby działać miały, zależnie od okoliczności, w jednym kierunku wspólnie. Józef Mackiewicz. Prawda w oczy nie kole, 2002

Vakar, 2024 m. kovo 16 d., Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje vyko konferencija “Vienos dainos ir lauko žmonės“, skirta Antano Macijausko 150-osioms gimimo metinėms ir lietuviškos spaudos atgavimo 120-osioms metinėms. Lietuvos Respublikos Seimas į 2024 metų atmintinų datų sąrašą įtraukė Antano Macijausko vardą bei lietuviškos spaudos atgavimo 120-metį. Šios reikšmingos datos tapo „Biržai – lietuvių kalbos dienų sostinė 2024“ ciklo dalimi.

1869 metais kovo 7 dieną Latvijoje gimė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Donatas Malinauskas. Vėliau jo šeima daugelį metų gyveno Jankovičuose, greta dabartinės Onuškio seniūnijos teritorijos esančiame kaime. Onuškio krašto žmonėse dar gyvas atminimas apie šį neeilinį žmogų. Dar galima pasivaikščioti įspūdinga liepų alėja, kuria vaikštinėjo Donatas Malinauskas, jo šeimos nariai, garbūs svečiai iš Vilniaus ir kitų kraštų. Dar yra žmonių, prisimenančių iškilių asmenų vizitus ir bajorų gyvenimo nuotrupas

Gerbiami mūsų svetainės skaitytojai!
Peržvelgus pretendentų LR prezidento rinkimuose programines tezes, daugiausia realių pokyčių, kuriuos gali ne tik inicijuoti, bet ir įgyvendinti valstybės vadovas, pavyko rasti teisininko, profesoriaus Igno Vėgėlės programiniuose siekiuose. Vien tai, kad jis numato įvesti ne tik politinę, bet ir teisinę politikų bei valdininkų atsakomybę yra labai svarbių permainų sąlyga. Siekis suvaldyti maisto, elektros ir kuro kainas atsilieptų kiekvieno šalies piliečio materialinio gyvenimo kokybei.

Verta pastebėti, kad dauguma pretendentų prezidento rinkimuose ar jų komandų nariai „purvais“ drabsto ir nebūtais dalykais kaltina bei šmeižia profesorių Igną Vėgėlę, o jis, neatsakydamas tuo pačiu, kultūringai aiškina, ką reikia daryti žmonių turtinės atskirties mažinimui, reiškiant dėmesį kiekvieno žmogaus poreikiams ir lūkesčiams. Tai rodo asmenybės brandą ir patikimumą.

Valstybės gynimo klausimus koordinuojanti Valstybės gynimo taryba (Konstitucijos 140 str.) lyg ir turėtų rūpintis ne tik ginkluote, bet ir civilių žmonių apsauga. Viešai pateikiama informacija apie požeminių priedangų stygių perša mintį, kad esamas ir greitai pritaikomas požemines patalpas su gelžbetonine perdanga ne tik reikėtų saugoti, bet ir įrenginėti.
Kadangi planuojamoje vaikų stovyklavietėje Trakų miesto teritorijoje, statant regyklą ir gyvenamąsias- administracines patalpas, po jomis buvo įrengtos per 250 kv. m požeminės patalpos, kurių pritaikymas priedangai reikalauja minimalių sąnaudų, norėtųsi tai ne tik išsaugoti, bet šiandieninių grėsmių sąlygomis imtis jų pritaikomojo sutvarkymo.

Tyrinėjimų ir samprotavimų apie spalvų ir ženklų reikšmę tautos vėliavoje tarsi netrūktų, išvadą dėl teisingo pavadinimo ir pats esu paskelbęs jau prieš dešimt metų (apybraižoje Gauniai, su 19…28 išnašomis į kitų žinių šaltinius) — bet ir toliau tas „herbas“ (gerbas) klaidingai tebevadinamas „Vytimi“, netgi „Vyčiu“ ne tik žiniasklaidoje, bet ir oficialiai, jau ir šnekamojoje kalboje. Vasario šešioliktosios proga manau reikia pagaliau išdėstyti visus duomenis ir argumentus išsamiau, atskira apžvalga.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com