…Komuniści, jeszcze z doświadczenia wojny domowej wiedzą, że niczym tak się nie przyciąga i nie wiąże ze sobą nacjonalizmu, jak popieraniem jego nienawiści do innego narodu. Józef Mackiewicz. Zwycięstwo prowokacji, 1962

Latvija oficialiai prašo Europos Komisijos patikrinti, ar šalis atitinka finansinius kriterijus, tarp jų dėl šalies įsiskolinimo, kurie leistų Rygai įsivesti eurą nuo 2014 metų.
Latvijos vyriausybė neeiliniame posėdyje priėmė sprendimą kreiptis į Europos Sąjungos (ES) aukščiausiąją vykdomosios valdžios instituciją ir Europos centrinį banką (ECB), prašant parengti neeilinę ataskaitą dėl konvergencijos, reikalingą vertinant, ar šalis atitinka Mastrichto kriterijus. Šis žingsnis buvo prognozuojamas, nes Latvija preliminariai atitinka minėtus kriterijus, tarp jų dėl valstybės įsiskolinimo lygio, biudžeto deficito ir infliacijos.

Kita vertus, apklausos rodo, kad beveik du trečdaliai Latvijos gyventojų nepritaria stojimui į euro zoną, dėl kurio potencialaus subyrėjimo dar pernai lažinosi kai kurie investuotojai.

Vienas Latvijos vyriausybės atstovas pirmadienį sakė, kad oficialus prašymas bus pateiktas ES finansų komisarui Olli Rehnui kovo 5 dieną Briuselyje.

Europos Komisija ir ECB dėl Latvijos prašymo veikiausiai apsispręs birželį. Jei Latvijos prašymas būtų patenkintas, ji taptų 18-ąja euro zonos nare.

BNS, 2013 m. kovo 4 d

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com