…Wobec zazębienia interesów międzynarodowych, nie ma już dziś miejsca na suwerenności państwowe starego typu. Jeżeli jakiś naród chce pozostać suwerennym, winien rozumieć, że taka możliwość istnieje jedynie przez integralne włączenie się do wolnego świata. …Musimy zdać sobie sprawę, że zachodzi wielki proces przejścia od dotychczasowego „adwokatowania” interesom narodowym, do „adwokatowania” interesom ludzkim. Józef Mackiewicz. Zwycięstwo prowokacji, 1962

Palyginamosiose konferencijų turizmo statistikos suvestinėse Vilnius per praėjusius metus pakilo per 4 pozicijas ir iš 30 vietos Europos miestų reitingų lentelėje atsidūrė 26-oje, aplenkdamas kaimyninių Baltijos šalių sostines: Taliną, esantį 34-ojoje vietoje, ir Rygą, kurios vieta lentelėje – 37-a.

 
okius duomenis pateikė Tarptautinė kongresų ir konferencijų asociacija ( ICCA ), paskelbusi 2010 metų palyginamosios statistikos suvestines, – jose pagal  įvykusių tarptautinių asociacijų renginių, atitinkančių specialiuosius ICCA  kriterijus, skaičių buvo reitinguojama daugiau nei 180 Europos miestų.
Atitinkamai pasaulio reitingų lentelėse Vilnius atsidūrė 51-oje, Talinas 65-oje, o Ryga – 70-oje pozicijose (reitinguota daugiau nei 300 pasaulio miestų ).

Tiek Europos, tiek ir pasaulio reitingų lentelėse pirmaujančias pozicijas užima tokie Europos miestai, kaip Viena, Barselona ir  Paryžius.  

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras nuo 2008 metų yra ICCA organizacijos narys. ICCA yra viena iš autoritetingiausių globaliu mastu veikiančių tarptautinių konferencijų turizmo srities asociacijų, vienijančių įvairių sričių tarptautines asociacijas, įvairių pasaulio šalių bei miestų konferencijų biurus ir šios srities verslo atstovus. Informaciją iš savo narių apie tarptautinius asociacijų renginius ICCA renka nuo 1972 metų. Duomenų suvestinės yra platinamos daugiau nei 6000 tarptautinių asociacijų, kurioms ši informacija yra svarus argumentas vertinant ir renkantis būsimų renginių vietas.

Vilniaus miestas turi tikslą patekti tarp pirmųjų 20-ies populiariausių Europos miestų. Manoma, kad šis siekis bus realizuotinas, jei bus užtikrintas stabilus ir kokybiškas Vilniaus pasiekiamumas oro keliu, bus tobulinama miesto infrastruktūra, padidės betarpiškai su konferencijų turizmo sritimi susijusių verslo įmonių konkurencingumas ir į verslo procesus  integruota akademinė bendruomenė.

 Raktą į sėkmę turėtų užtikrinti glaudus viešojo, privataus ir akademinės bendruomenės sektorių bendradarbiavimas.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com