…Zaszedł bowiem podczas ostatniej wojny ciekawy paradoks historyczny na terenie Wschodniej Europy. Od Petsamo po Morze Czarne, wszystko co było demokratyczne z pochodzenia, a więc narody chłopskie jak Białorusini, Ukraińcy oraz te państwa, które zdobyły sobie niezależność niejako „rękami czarnymi od pługa”, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, uznały za wroga nr 1 - Związek Sowiecki. W jednolitym łańcuchu; jedynie „szlachecka” Polska i „kapitalistyczne” Czechy za wroga nr 1 uznały Trzecią Rzeszę, a z Sowietami zawarły przymierze. Józef Mackiewicz. O pewnej, ostatniej próbie i o zastrzelonym Bubnickim. Kultura, 1954

Lapkričio 4 d. Valdovų rūmuose iškilmingas buvo įteikta 2022 m. Kalbos premiją Vilniaus universiteto dėstytojui Regimantui Tamošaičiui. Premija įteikė Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkas Paulius Saudargas.

Po premijos įteikimo paklaustas kaip jis balsavo už įtraukimą į lietuvių kalbą rusiškos raidės „X“ ir lenkiškos „W“ – P. Saudargas atsakė, kad nepamena. Bet puikiai prisimena, kad buvo įkalbinėjamas tą padaryti.
Visgi P. Saudargas paminė lituanistikos tradiciją, prabalsavo „už“ ir sulaužė duota Tautai ir Dievui priesaiką buti ištikimam Lietuvos Respublikos Konstitucijai.
Matyt todėl Barbora Radvilaitė su nerimą keliančiu liūdesiu stebėjo susirinkusius žmones, o ypač P. Saudargą. Nes jos valdymo laikais lietuvio žodis ir poelgis ėjo koja kojon.
Ryšard Maceikianec

Video filmas: premijos įteikimo renginio fragmentai:

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com