…Genezy koncepcji mojej skłonny jestem dopatrywać się w założeniach politycznych W. Ks. Witolda: obydwa państwa utworzyły wówczas związek, który upodobnić można do dwóch ludzi opartych wzajem plecami, a zwróconych twarzami w przeciwległe strony. Wielkie Księstwo Litewskie na wschód, Korona na zachód. W ten sposób każde z tych państw miało zabezpieczone tyły. Nic oczywiście nie stało na przeszkodzie, aby działać miały, zależnie od okoliczności, w jednym kierunku wspólnie. Józef Mackiewicz. Prawda w oczy nie kole, 2002

Vakar, gegužės 13 d. Vilniuje, Justiniškių mikrorajone buvo atidengtas naujas skulptoriaus Vido Simanavičiaus kūrinys – „Adriana“. Skulptūra išskirtinė ne tik Vilniaus, bet ir Lietuvos mastu. Vaizduojamas objektas, jo meninė raiška, autorinė atlikimo technika bei supanti aplinka sudaro išties specifinį derinį, kurį nuo šiol aptikti bus galima tik sostinės Justiniškių mikrorajone.

Daugeliui turbūt įprasta miestų aikštėse matyti arba pagarbius, rūstokai juodus įžymių vyrų portretus arba abstrakčius meninius objektus, nesuvokiamus dažnam žiūrovui. Šįkart tradicinė bronza viešojoje erdvėje atgimsta naujai, bet tuo pačiu ir suprantamai. Miestiečių akis patrauks ryškiomis spalvomis polichromuotas hiperrealistinis moters atvaizdas. Modelis portretui buvo pasirinktas iš Justiniškių gyventojų, viešai paskelbus konkursą. Adriana – tiesiog vilnietė, užaugusi būtent Justiniškėse, čia susiformavusi kaip savita asmenybė.

Skulptūros autorius teigia, kad šiuo kūriniu jam buvo svarbu atidžiai pažvelgiant į konkretų žmogų ir jo gyvenamąją aplinką, atskleisti universalius dėsnius, vertybes. „Norisi padiskutuoti, kad gal svarbiau ne pilkos šalto betono sienos, o tarp jų gyvenančių žmonių gaivalas, noras aktyviai įveikti kliūtis siekiant tikslų, laisvė ir drąsa kurti savo gyvenimą, bendrą aplinką. Beje, tai gerai iliustruoja ir pati bronzinės skulptūros technologija, reikalaujanti ne tik meninio jautrumo, bet ir didžiulės meistrystės, žinių skirtingose srityse, o bene labiausiai – kantrybės. Kaip skulptorius, jaučiu pareigą skleisti ir šią žinią," – dalijasi V. Simanavičius.

Naujoji skulptūra taip pat yra pagrindinis akcentas naujai pertvarkytoje poilsio-sveikatingumo aikštelėje, kurios funkcija taip pat nedažna didmiesčio aplinkoje. Jau nuo praėjusios vasaros justiniškiečiai naudojasi galimybe basomis pėdomis pasivaikščioti refleksoterapinių savybių turinčiomis dangomis, mankštintis, piknikauti ar šildytis saulėje ant medinių terasų, arba tiesiog ramiai prisėdus gėrėtis aplinkos žaluma bei netoliese dūzgiančiu jaunimu.

Šis meninis akcentas, nutolęs nuo įprastų turistinių Vilniaus maršrutų, plečia miesto kultūrinį žemėlapį bei gyventojų laisvalaikio veiklų įvairovę.

Projektas "Mano kiemas" finansuotas pagal Vilniaus miesto savivaldybės programą „Kuriu Vilnių“ bei autorių lėšomis.
Autoriai – skulptorius Vidas Simanavičius ir architektas Aurimas Daunoravičius.
Redakcija.

Nuotraukose: skulptūros atidengimo momentai.
Video filmas: skulptūros „Adriana“ atidengimas.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com