Išrinktasis Vilniaus miesto tarybos narys, buvęs KGB inžinierius Viktoras Balakinas pasiprašė atleidžiamas iš europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio padėjėjo pareigų, nes nenorėjo, jog šis „turėtų nemalonumų“. Tokią informaciją DELFI patvirtino pats V. Tomaševkis, kurio nuomone, jei jau rinkėjai nepriklausomą Lietuvą buvo patikėję valdyti buvusiam Komunistų partijos Centro komiteto (CK) pirmajam sekretoriui Algirdui Brazauskui, tai kabinėtis prie buvusio KGB inžinieriaus nėra jokios prasmės. „Jis pats išėjo iš darbo, sakė nenorėjo, kad aš turėčiau nemalonumų. Mes dirbome kartu, aš labai vertinu V. Balakiną, jis sąžiningas žmogus, konkretus, taip ir parašykite. Mes gyvename viename rajone“, - buvusio savo padėjėjo gailėjosi V. Tomaševkis.

Primenama, kad po rinkimų paaiškėjo, jog į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą su Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ kandidatų sąrašu pateko buvęs KGB inžinierius V. Balakinas ir ne vieną Rusijos valstybės institucijos apdovanojimą pelniusi Slavų gailestingumo fondo pirmininkė Olga Gorškova.

Valstybės saugumo komitete V. Balakinas nurodo dirbęs 1973-1991 m.

„Man jo praeitis netrukdė. Aš tai neturėjau jokių praeities niuansų, dėl ko būtų galima kabintis, bet buvo tokie laikai. Jis pradėjo dirbti 1973 m. inžinieriumi. Aš manau, kad čia tos kalbos dėl jo praeities ne vietoje, nes mūsų valstybei vadovavo pirmas CK sekretorius. Pirmas sekretorius buvo žmonių išrinktas prezidentu! O pirmas sekretorius vadovavo visoms tarnyboms, visoms institucijoms, tame tarpe ir susijusioms su saugumu. Tai jeigu prezidentas vadovavo, tai kabintis prie inžinieriaus, kuris ten dirbo... Aš manau, kad tai bandymas politiškai susidoroti, bandymas apšmeižti, sudaryti blogą nuomonę apie jį, parodyti iš blogos pusės“, - piktinosi V. Tomaševkis.

Politikas taip pat priminė ir tai, kad sovietmečiu karjerą sėkmingai darė ir vienas konservatorių dvasinių lyderių, tikriausiai mintyse turėdamas savo kolegą, europarlamentarą, buvusį Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį.

„Aš asmeniškai nedariau jokios karjeros, bet vienas iš konservatorių, jų dvasinis lyderis darė karjerą tuo metu, buvo sovietinis profesorius, turėjo laikyti egzaminus iš marksizmo-leninizmo. Tai koks skirtumas? Nėra jokio skirtumo. Jeigu kažkas kovojo su sistema, tai sėdėjo lageriuose arba turėjo išvykti, o kas liko, tai liko“, - aiškino Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas.

Jis pripažįsta, kad tiek KGB, tiek NKVD buvo nusikalstamos struktūros, nuo kurių nukentėjo ir jo paties šeima, tačiau esą 1953 m. sušaudžius Sovietų Sąjungos vidaus reikalų ministrą Lavrentijų Beriją, atsirado „daugiau normalumo“.

„Buvo nušautas L. Berija, atėjo Nikita Chruščiovas ir tada buvo daugiau normalumo. Taip pat ir pas mus saugumas šiandien nėra šventa karvė. Jūs žinote, kad ir Vytautas Pociūnas žuvo Gardine, tai mūsų Lietuvos saugumas ne šventa karvė. Tai ko mums kabintis prie V. Balakino, kuris dirbo inžinieriumi? Reikia kabintis prie visų sekretorių, kurie dirbo CK“, - savo nuomonę dėstė V. Tomaševskis.

www.DELFI.lt , 2011 kovo mėn. 14 d.