…Szczerość każdego pisarza mierzy się nie tylko tym, o czym pisze, ale i tym co przemilcza. Józef Mackiewicz. Niemiecki kompleks.  Kultura, 1956

Puoselėjant gimnazijos tradicijas ir signataro Donato Malinausko vardą Onuškyje kasmet kūrybiškai švenčiamos svarbiausios istorinės datos. 2023 m. sėkmingai įgyvendintasVasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Donato Malinausko gimtadienio (kovo 7d.), Kovo 11-osios - Nepriklausomybės atkūrimo dienos - ir signataro Donato Malinausko vardo suteikimo gimnazijai 10-ies metų sukakties paminėjimo veiklos planas.

Organizuotos pradinių klasių mokinių kūrybinės dirbtuvėlės - mokiniaipagamino įvairiausių trispalvių dekoracijų ir papuošė kabinetus, koridorius, gimnazijos kiemą, aplankė rezistentų kapines ir pagerbė žuvusiųjų už laisvę atminimą. Trečiokai dalyvavo viktorinoje ,,Ką aš žinau apie Lietuvą“ ir pasidarė skirtukus,papuoštus gintarais. Vyko dailyraščio ir piešinių konkursas. Mokiniai klausėsi garsinių skaitymų ,,Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“. Vyresnių klasių mokiniai organizavo viktorinų ciklą ,,Su gimtadieniu, Lietuva“, parengė medžio darbų ir rankdarbių parodą, kūrė eilėraščius, esė ir akrostichus Lietuvai. Dar prikepė skaniausių pyragų, riestainių, pyragėlių ir sausainių Kaziuko mugei ir pavaišino tėvus bendruomenės susirinkime. Sutvarkė signataro šeimos kapavietę, surinko medžiagą ir parengė stendą ,,Lietuvybės pėdsakai pasaulyje“ ir ,,Lietuvos istorijos datos“. Visi repetavo ir ruošėsi koncertui. O smalsiausieji vis užbėgdavo pasižiūrėti į mokytojos Jelenos Andrulionienės iš spalvotų taškelių nutaškuotų skirtukų knygoms ir paveikslų, nes beveik kasdien atsirasdavo naujų eksponatų. O kur dar pamokos, rajono konkursai ir olimpiados, meninio skaitymo konkursai, įvairios edukacijos, pilietiškumo akcijos. Sukomės visi darbų verpete.
Kasdienos veiklas ypač pradžiugino žinia, kad gimnazijos direktorei Rimai Blikertienei Kovo 11-osis išvakarėse įteikiama 1918 m. Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko 2023 m. kultūros premija. Ji nuo 2012 m. skiriama asmeniui, kuris yra prisidėjęs prie Lietuvos Nepriklausomybės stiprinimo, laisvės idėjų platinimo, valstybės istorijos garsinimo bei žmonių gerovės kėlimo ir kuriam artimos Donato Malinausko puoselėtos vertybės.Premijos steigėjai – D. Malinausko vaikaitis Tadas Stomma su žmona Jadvyga, gyvenantys Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir rokiškėnai gydytojai Žiedūna ir Viktoras Jenciai.
Tradiciškai pagrindiniu 33-osios nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo gimtadienio šventės akcentu tapo iškilmingas minėjimas gimnazijos aktų salėje.Į šventę atvyko ir garbingą apdovanojimą įteikė signataro giminės Viktoras Jencius ir Bartas Markevičius. Direktorę ir visus šventės dalyvius sveikino LR Seimo narė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero patarėja Evelina Šochienė, Trakų savivaldybės tarybos nariai Inesa Židonytė Asta Kondratavičienė ir Antanas Nedzinskas, Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė, Onuškio bažnyčios klebonas Algimantas Gaidukevičius, Onuškio bendruomenės pirmininkė Liuda Karsanovienė, Onuškio vaikų darželio direktorė Marija Buividavičienė, VšĮ Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Antanas Česnulevičius, miestelio bibliotekininkė Inga Gackienė, gimnazijos tėvų komiteto ir tėvų bendruomenės atstovai. Įteiktos padėkos mokiniams,rajono ir respublikos konkursų dalyviams ir prizininkams, ir juos rengusiems mokytojams.
Po oficialiosios renginio dalies žiūrovų laukė šventinis koncertas ir renginio vedėja Auksė Banuškevičiūtė. Skambėjo pradinių klasių ansamblio ,,Dainorėliai“ dainos ir dūdelių muzika. Vyresniųjų klasių merginų ansamblis ,,Šermukšnėlė“ (vadovė Gražina Kulbickienė) atliko dainas apie tėvynę. Grojo ir dainavo Milana Ravda ir Nėja Svitovaitė, liaudiškus šokius šoko šokėjų poros(vadovė Nijolė Česnulevičienė). Mokyklą linksmomis dainelėmis sveikino Onuškio darželio mergaičių sekstetas (vadovė Laima Žilionienė). Šventės metu buvo renkamos aukos kovojančios už laisvę Ukrainos vaikams.
Sekmadienį, kovo 12 dieną, onuškiečiai, svečiai Viktoras Jencius su žmona Žiedūna ir Juozas Vercinkevičius, rinkosi į Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią, kur klebonas A. Gaidukevičius aukojo Šv. Mišias už nepriklausomą Lietuvos valstybę, 1918 metų Nepriklausomybės akto signatarą Donatą Malinauską, jo šeimos narius ir gimines. Mišiose ir po mišių šventoriuje prie kapo malda už mirusiuosius buvo pagerbtas signataro atminimas.
Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios patyrėme daug emocijų. Smagu, kad mus pastebėjo ir įvertino. Visa gimnazijos bendruomenė dėkoja už bendrystę, džiaugiasi, galinti dovanoti gerų ir prasmingų darbų puokštę, džiaugiasi laisve, dalyvauja istorinių įvykių sūkuryje ir kuria krašto ateitį.


Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorės pavaduotoja Stasė Masilionienė.
Vilijos Niūniavienės nuotraukose - 1918 m. Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko 2023 m. kultūros premija įteikimo šventė

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com